Mega New Art > Коллекции > Банкноти Іраку серії 2001 - справжні "підробки"!

Банкноти Іраку серії 2001 - справжні "підробки"!


15 июня 2011. Разместил: admin
Банкноти Іраку серії 2001 - справжні "підробки"!


Уряди всіх країн борються з фальшивомонетниками. Захист банкнот стає все витонченішими, а результат один - як їх підробляли, так і підроблюють. І тільки Іраку вдалося знайти радикальне рішення проблеми. Недарма кажуть, що все геніальне просто, - іракська влада відмовилися від водяних знаків і захисних ниток на грошах, замінивши їх імітацією. Жодному Фальшивомонетнику таке просто в голову не прийде. Таким чином, в Іраку тепер буде дуже просто визначити фальшивку - якщо на ній справжній водяний знак і захисна нитка, власника можна сміливо тягнути в поліцію. Російський журнал "Деньги" і представник офіційного видавця Інтерполу в Росії "Кісінг інформаційні системи" повідомлять про хід сміливого експерименту. А в цьому номері публікується інформація, що надійшла в генеральний секретаріат Інтерполу в червні 2002 року.

Банкноти Іраку серії 2001 - справжні "підробки"!


Ірак
Грошова одиниця Іраку - динар, рівний 100 филам. В обігу перебуває більше тридцяти банкнот різних номіналів від 1 / 4 динара до 250 динарів. Нові банкноти не відрізняються від купюр попереднього випуску в основних елементах оформлення, відмінності - у засобах захисту. Якість банкнот досить низька. Особливості друку варіюються залежно від конкретної партії банкнот: колір нестабільний, імітація водяних знаків і захисних ниток видно іноді гірша, інколи краща.

Розмір - банкнота номіналом 1 / 4 динара - 117 х 65 мм. У центрі лицьової сторони зображено пальмовий гай. У центрі зворотнього боку - палац. Водяний знак на купюрі відсутній - його замінило надруковане зображення голови коня. Захисної нитки на грошах теж немає - її імітація надрукована праворуч від центру. Домінуючі кольори банкноти - світло-зелений, оливковий, коричневий.

Праворуч, на лицьовій стороні банкнота номіналом 1 / 2 динара (130 х 65 мм) зображена астролябія. У центрі зворотного боку - мінарет П'ятничної мечеті в Самаррі. Водяного знаку немає, замість нього - надруковане зображення голови коня. Те ж із захисною ниткою, є лише її імітація - надрукована праворуч. Домінуючий колір банкноти - коричневий.

У центрі лицьової сторони банкноти номіналом 1 динар (142 х 65 мм) зображена старовинна арабська монета. На зворотному боці - школа Музантеріах в Багдаді. Роль водяного знаку на банкноті виконує надруковане зображення голови хижака. Захисна нитка теж відсутня. Домінуючі кольори банкноти - чорно-синій, блакитний і оливковий.

Праворуч на лицьовій стороні банкнота номіналом 5 динарів (162 х 80 мм) поміщений портрет Саддама Хусейна, на задньому плані по центру - палац. У центрі зворотного боку зображено монумент, ліворуч - скульптура. Замість водяного знака - надруковане зображення голови хижака. Імітація захисної нитки надрукована ліворуч. Домінуючі кольори банкноти - бузковий та червоно-коричневий.Праворуч на лицьовій стороні банкноти номіналом 10 динарів (167 х 78 мм) поміщений портрет Саддама Хусейна, на задньому плані в центрі - ворота Іштар у Вавилоні. У центрі зворотного боку зображений крилатий бик з людською головою (асирійська скульптура з палацу Ашшурнасирпала II в Нимруде), ліворуч - пальми. Водяний знак відсутній, замість нього - надруковане зображення голови хижака. Імітація захисної нитки надрукована ліворуч. Домінуючі кольори банкноти - блакитний, бірюзовий, фіолетовий та темно-ліловий.

У центрі лицьової сторони банкноти номіналом 25 динарів (175 х 79 мм) зображені три коні, які скачуть галопом. На зворотному боці - внутрішній дворик палацу Аббасидів в Багдаді. Водяний знак замінило надруковане зображення голови коня. Захисної нитки теж немає. Домінуючі кольори банкноти - чорний, світло-і темно-зелений.

Источник